100 TL ve Üzeri ÜCRETSİZ KARGO!
 
Sneaker Nasıl Temizlenir?
02 Jun

Sneaker Nasıl Temizlenir?

Posted By: BrunoShoes Times Read: 138 Comments: 0

Baharın gelmesiyle sneaker’larımızı tekrar gün yüzüne çıkarmaya başladık. Ancak geçen senenin kiriyle birlikte dolaba kaldırdığımız sneaker ayakkabılarımızı temizlememiz gerekiyor. Nasıl yapsak? Nereden başlasak?

1-      Bağcıkları makineye atın

Ayakkabı temizliğinde fark etmeden en çok ihmal ettiğimiz yer şüphesiz ki bağcıklar. Ancak bunların temiz görünmesi, ayakkabının temizliği için 1. Adım.

2-      Yumuşak bir diş fırçası edinin

Özellikle bir adet en yumuşak – soft özellikli diş fırçası edinin ve bunu sneaker temizliği için bir kenara ayırın. Bu fırçayı sık sık kullanacağız. Fırçanın yumuşak olması muazzam sneakerlarınızın çizilmemesi ve zarar görmemesi için çok önemli.

Beyazlatıcı özellikli ya da karbonatlı bir diş macunu ile ayakkabınızı fırçalayın. Kirlendikçe fırçanızı suya tutarak üzerindeki lekeler gidinceye kadar fırçalayın.

3-      Mikrofiber bezin önemi

Spor ayakkabı üzerindeki tüm kirleri ve diş macunu kalıntılarını ıslak bir mikrofiber bez ile silin. Mikrofiber bez normal bir bezin alamayacağı kirleri bile yapısı sayesinde tek seferde toplayacaktır.

4-      Kurutma

Ayakkabınızı çok sıcak olmayan bir alanda kurumaya bırakın ve tamamen kuruduktan sonra giyin. Sıcak bir alanda kurutacağınız sneaker üzerinde minik çatlaklar oluşabilir.

5-      Düzenli Temizleyin

Sneakerlar çok çabuk kirlenirler. Bu yüzden düzenli olarak mikrofiber bez ile silin ve kirin iyice üzerine yapışmasını engelleyin. Bir kere yapışan kiri temizlemek neredeyse imkansız hale gelecektir.

Write Comment