100 TL ve Üzeri ÜCRETSİZ KARGO!
 
Ayakkabı Nasıl Saklanır?
02 Jun

Ayakkabı Nasıl Saklanır?

Posted By: BrunoShoes Times Read: 146 Comments: 0

Sıcaklıkların artmasıyla birlikte botlar ve çizmeler dolaplara kalkıyor, yerine rengarenk sneaker ayakkabılar, baharlık modeller çıkıyor. Fakat ayakkabılarımızı aylarca saklamamız gerektiğinde, yeniliğini koruması için nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

1-      Ayakkabılarınızı boyamadan saklamayın

Ayakkabılarınızı saklamak için ilk koşul ayakkabılarınızı özenli bir şekilde boyamak. Eğer ayakkabınız boya kabul etmeyen bir model ise vazelin ile deriyi nemlendirmek. Bu şekilde ayakkabı aylarca saklandığı dolapta kurumaz, çatlaklar oluşmaz.

2-       Kalıp kullanın

Ayakkabılar giyilmeden bekletildiği her an çökme eğilimindedir. Bunu engellemek için kalıp kullanın. Elinizde kalıp yoksa karton ya da kağıt da kullanabilirsiniz.

3-      Nemli bir şekilde saklamayın

Ayakkabıyı çok sıcak bir alana koymadan, oda sıcaklığında kurumasını bekleyin. Kalorifer ya da soba kenarına konan ayakkabılarda renk değişiklikleri, deride bozulmalar ya da çatlamalar meydana gelebilir. Tamamen kuruyan ayakkabıyı yukarıdaki işlemlerden geçirerek saklayabilirsiniz.

4-      Satın aldığınız ayakkabı kutularını atmayın

Muhafaza aşamasını bu kutularla gerçekleştirebilirsiniz. Tabii ki piyasada özel üretilmiş ayakkabı kutularını da bulabilirsiniz. Bu kutular şeffaf olduğu için daha sonra ayakkabınızı bulmanızı da kolaylaştırır.

Write Comment